čtvrtek 1. ledna 2015

Rok 2014 byl fajn, ale rok 2015 chci lepší!

V roce 2013 jsem poprvé veřejně publikoval celoroční souhrn. Pokud jste jej nečetli, můžete si ho přečíst zde. Do roku 2014 jsem si předsevzal několik věcí - něco se povedlo, něco ne. V roce 2014 jsem hodně pracoval rukama a méně na mém MacBooku. Kopal jsem lopatou, vozil písek a kamínky, nosil stavební materiál, stavěl, boural, betonoval, maloval nebo brousil. Díky tomu mi narostly svaly, zhubnul jsem a mám již skoro kompletně vyřešené vlastní bydlení.

Můj největší fail je to, že se mi ještě nepovedlo kompletně odstěhovat od rodičů. Ještě stále u nich mám nějaké věci a občas tam přespávám. A co bylo skvělé? Zamiloval jsem se, navštívil Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Berlín a procestoval téměř celý Island. Z cesty po Islandu jsem psal blog, klidně se podívejte na mé zápisky a fotky z Islandu.

Jako vloni, shrnu mé aktivity v roce 2014, čtěte dále.

Klientská práce

Stále poskytuji klientům správu internetového marketingu (SEO, linkbuilding, PPC, zbožové vyhledávače, e-mailing a sociální sítě). V roce 2014 jsem mezi klienty zažil dva nepříjemné okamžiky. Jednak mám od jedné firmy stále 3 nezaplacené faktury a druhá velice smutná zpráva byla ta, že při autonehodě přišel o život můj dlouholetý klient a kamarád v jedné osobě. Byl to velmi chytrý člověk, který si rád poslechl i něco o mém vlastním podnikání, a z fleku mi dokázal poradit, co dělat jinak. Jsem z toho špatný a pravidelně na Vlastu vzpomínám.

Vlasové e-shopy

Šikovná slečna, která nám s e-shopy hodně v roce 2013 pomáhala, se odstěhovala do Prahy, a většinu práce jsme tak obstarávali s kolegou sami. To se ale od ledna 2015 změní, protože přivítáme novou kolegyni. Povedlo se mi e-shopům věnovat více času a obrat se nám oproti roku 2013 zvýšil o 317%. V roce 2015 chci ale svůj čas věnovat jiným aktivitám, protože si myslím, že další růst neovlivním pouze sám. Je tam několik faktorů, které to v současnosti brzdí - hlavně to jsou skladové zásoby.

Obchod s čerpadly

Povedlo se nám zdvojnásobit počet objednávek oproti roku 2013. Neděláme ale pro růst vše, co můžeme, protože kolega s největším podílem nepřikládá důležitým věcem moc velkou váhu. Teď je situace ještě těžší, protože si na půl roku odjel do tepla, když teď v zimě není pro čerpadla sezóna. Vlastní produkty, které jiné e-shopy nemají, se prodávají skvěle a tento kolegův krok hodnotím velmi pozitivně.

JIRKONT.cz

V roce 2014 jsme zavřeli nebo zneaktivnili většinu projektů a momentálně se staráme jen o pár z nich. Ještě nevím, co bude s projekty dál, současný stav mne moc nebaví.


Pod hlavičkou JIRKONT.cz jsem v Kolíně uspořádal dvě celodenní školení. Školil jsem základy internetového marketingu a dohromady jsem odškolil 11 lidí.

Mé školení internetového marketingu v Kolíně

CoworkingKolin.cz

K našemu kolínskému co-workingovému centru jsme uspořádali celkem 8 přednášek. Od září 2014 jsme přednášky a akce začali pořádat pod hlavičkou GBG Kolín po dvoudenním školení v české centrále Google. Díky tomu máme lepší podmínky a nějaké know how pro pořádání akcí. V říjnu 2014 jsme co-workingové centrum přestěhovali do lepších prostor. Celkem u nás za ten rok pracovalo 15 různých lidí a další, se kterými se plánujeme v novém roce potkat, projevili zájem.

GBG Kolín rollup v CoworkingKolin.cz

Marketingové akce, vzdělání a přednášení

Napočítal jsem 16 akcí, kde jsem byl v roce 2014 mezi lidmi. Ať už se jednalo o konference, školení nebo workshopy, dozvěděl jsem se nové věci, které jsem se snažil ihned implementovat. Poznal jsem opět nové lidi, se kterými udržuji vztah. Nejpřínosněji hodnotím Workshop Svobodná & zodpovědná firma od Tomáše Hajzlera a Marketing Festival 2014. Letos určitě podobné akce nechci vynechat.

Avinash Kaushik na Marketing Festivale
Workshop Svobodná & zodpovědná firmy od Tomáše Hajzlera

Dokonce jsem měl to štěstí, a přednášel jsem na plzeňském barcampu, na kolínské soukromé střední podnikatelské škole, na našem CoworkingKolín Meetupu a na GBG Kolín eventu.

Nová výzva v roce 2015?

Přijde v roce 2015 něco nového, co ovlivní můj pracovní život? Uvidíme, ale rád bych svůj čas směřoval k jednomu projektu a naplno se o něj staral, dále ho rozvíjel, přemýšlel o něm dnem i nocí. Když toho děláte více, jde to těžko a vidím na sobě, že to dlouhodobě zvládat nejde. Nějakých 7 let, co pracuji v online prostředí, tříštím svůj čas mezi několik projektů. Že by teď nastal čas na změnu?

A jaké jsou moje další plány na rok 2015?

 • více přednášek a školení v roli přednášejícího
 • omezit aktivitu na sociálních sítích a raději se s lidmi stýkat osobně
 • kompletně se odstěhovat od rodičů
 • pořádně si zalyžovat, v roce 2014 jsem byl na lyžích jen 2 dny
… a spoustu dalších věcí :-)

Shrnutí roku 2014 od dalších lidí, se kterými jsem se potkal

2 komentáře:

 1. Ahoj Jirko.
  Pekne shrnuti. Preji ti, at je rok 2015 podle tvych predstav. :-)
  PS. Diky za odkaz na me shrnuti. Pridal jsem tvuj odkaz take ke mne do clanku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Michale, Tobě ať se v roce 2015 daří také parádně ;-)

   Vymazat